Telefonický kontakt: +420 724 052 793

Amerika 2 ve velikosti "N"

  • Zobrazení: 10416

phoca thumb l amerika 2 72 Vážení modeláři,
rok 2008 byl opět velmi hektický, věnovali jsme se další stavbě kolejiště na zakázku. "Opakování je matka moudrosti"jak praví jedno české přísloví, takže americké kolejiště velikosti N číslo 2.

Rozměry a tvar jsou velmi podobné předchozímu modelu, má však větší hloubku, která nyní nebyla omezována prostorem místnosti.

Tentokrát jsme kladli důraz na možnosti provozu několika souprav současně. Je zde možné provozovat až čtyři vlakové soupravy bez jakéhokoliv zásahu obsluhy, a přitom si "v klidu posunovat v depu".

Číst dál: Amerika 2 ve velikosti "N"

Stavba kolejiště pro každého

  • Zobrazení: 40531

phoca thumb l kolejiste tt 31Ke konci roku 2007 byla realizována zakázka kolejiště ve velikosti TT. Zadání znělo co nejrychleji a co nejlevněji s možností snadného ovládání (určeno pro malého chlapce). Kolejiště bylo zadáno jako hrubá stavba bez krajiny.

Tvar a velikost nebyla přímo definována. Pro konečné ztvárnění byl vybrán plánek z publikace Plánky kolejišť v TT od fy. Tillig, který jsme upravili pro jednodušší použití.

Číst dál: Stavba kolejiště pro každého

Amerika ve velikosti "N"

  • Zobrazení: 23961
phoca thumb l amerika 1 175

Zdravíme všechny spřízněné duše železničního modelářství!

Začátkem března roku 2007 jsme dostali zakázku, postavit model amerických železnic v měřítku N. Byla to pro nás naprostá exotika a proto jsme sami byli zvědaví, jak to asi dopadne s krajinou na tomto modelu.

Návrh zněl: Přechod mezi Kanadou do střední části USA.
Podle navrženého plánu zákazníkem (který prošel asi čtyřmi našimi úpravami) jsme tedy začali s jeho postupnou realizací.

Číst dál: Amerika ve velikosti "N"

Vlastní domácí model

  • Zobrazení: 29163
phoca thumb l vlastni model 128

Vážení návštěvníci našich webových stránek!

Vzhledem k tomu, že se v našem kamenném obchodě často setkáváme se zákazníky kteří se ptají jak postavit model železnice, krajiny na něm a elektrického zapojení, rozhodli jsme se pro Vás připravit malý fotoseriál ze stavby vlastního domácího modelu v naší nejrozšířenější velikosti H0. Po celou dobu jeho stavby se budou objevovat fotografie samozřejmě s doprovodným komentářem.

Číst dál: Vlastní domácí model

Malé domácí kolejiště

  • Zobrazení: 37842

phoca thumb l kolejiste 126V polovině května 2005 jsme započali se stavbou malého domácího kolejiště podle plánku zákazníka (rozměr 195 x 130 cm).

Na základní rám jsme opět použili překližku 15 mm, na traťový překližku 10 mm. Jako základ krajiny jsme použily papírový karton, poté puranovou pěnu a sádrový obvaz.

Číst dál: Malé domácí kolejiště

Model depa

  • Zobrazení: 22451

phoca thumb l depo 17Na přání jednoho z našich zákazníků jsme začali podle dodaného plánku stavbu malého depa ve velikosti H0. Rám modulu o rozměrech 120x36,5 cm si dodal zákazník, mimochodem, velice pěkně zpracovaný ze smrkových profilů, lehký a pevný. Jako základ jsme použili dřevotřísku síly 5mm a korek 2mm.

Číst dál: Model depa

Model krajiny

  • Zobrazení: 19804
phoca thumb l krajina 62Začátkem léta 2004 jsme započali se stavbou krajinného modulu (rozměr 200 x 160 cm) na základě zadání zákazníka. Stavba byla zaměřena na věrné znázornění krajiny a na člověka při zpracování dřeva (polom, nakládka, pila ...), obnově lesa (lesní školka, výsadba ...) apod.

Číst dál: Model krajiny

Přihlášení nebo registrace