Telefonický kontakt: +420 724 052 793

Malé domácí kolejiště

phoca thumb l kolejiste 126V polovině května 2005 jsme započali se stavbou malého domácího kolejiště podle plánku zákazníka (rozměr 195 x 130 cm).

Na základní rám jsme opět použili překližku 15 mm, na traťový překližku 10 mm. Jako základ krajiny jsme použily papírový karton, poté puranovou pěnu a sádrový obvaz.

Původní zadání bylo postavit tzv. "základ" tj. koleje a elektrické zapojení kolejiště. Postupem času zákazník rozšířil zadání o krajinu, trávu, pár stromků, stavby adt.
Kolejiště má digitální provoz LENZ, je tu skrytá výhybna s obsazovacími úseky, lokomotivy jsou osazeny dekodery GOLD, takže automaticky zastaví "na červenou". Výhybky jsou ovládány analogově z malého ovládacího pultu.

Faller Car SystemPro zpestření jsme kolejiště doplnily autobusem FALLER CAR SYSTEM se zastávkou u nádraží. Kolejivo je ROCO, pouze ve výhybně jsou dvě symetrické výhybky PECO se zpětnými ohlasy. Pro nanášení trávy jsme použili Gras-Master od firmy NOCH. Posypové materiály jsou NOCH a POLÁK, stromky MORAVIA, NOCH.Všechny použité komponenty je možno zakoupit nebo objednat v naší prodejně nebo E-Shopu. Kolejiště jsme předali na konci července 2005.
Zde je fotogalerie...

První malé video ze stavby
Druhé video ze stavby

 

Video z hotového kolejiště

 

Přihlášení nebo registrace